Apartamenty w Kołobrzegu
Apartamnty w Kołobrzegu

Kołobrzeg i okolica

Wcześniejsza, niemiecka nazwa miasta to Altstadt czyli "Stare miasto". Obecna nazwa Kołobrzegu została ustalona po wojnie. Jej zgermanizowana nazwa to Kolberg. Słowiański Kołobrzeg znajdował się na terenie dziesiejszego Budzistowa.

Kołobrzeg - miasto nowych możliwości zwany "Perłą Bałtyku" słynie z renomowanych kurortów, uzdrowisk, plaż, sprzyjający walorów klimatycznych. Kołobrzeg leży w zachodniej części Pobrzeża Bałtyckiego u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Władze Kołobrzegu w trosce o ochronę środowiska wykluczyło stad przemysł i szkodliwe towary tworząc Kołobrzeg portem rybackim a przede wszystkim uzdrowiskiem.

Kołobrzeg cechuje się specyficznym mikroklimatem, wystepuje tu tzw. bryza morska oraz aerozol morski. Bryza morska jest zjawiskiem, które powstaje na skutek wiatru wiejacego od chłodniejszego morza w kierunku szybciej nagrzewającego się lądu, w nocy występuje sytuacja odwrotna. Podczas falowania wody morskiej uwalniają się cząsteczeki jodu, chloru, soli, bromu co nazywamy aerozolem morskim. Zasięg występowania aerozolu to 200-300 m od brzegu. Jest on leczniczy na drogi oddechowe.

 

 

Apartamenty w Kołobrzegu

Strona Glówna| Apartamenty| Lokalizacja| Cennik| Rezerwacja| Kontakt

Copyright © 2008 Rocker