Apartamenty w Kołobrzegu
Apartamnty w Kołobrzegu

Ciekawe miejsca

Dla turystów jedną z ciekawych atrakcji jest rejs statkiem po Bałtyku. Wiele firm w porcie jak i w porcie jachtowym oferuja interesujace wycieczki: Rejs promem do Nexo na wyspie Bronholm. To duńska wyspa na Bałtyku w pobliżu południowego wybrzeża Szwecji. Znajduje się tu 200 km tras rowerowych z pięknym krajobrazem.

 • Pozostałe atrakcjie godne polecenia:
 • --- Katedra i kolegiata, czyli obeca bazylika konkatedralna - W dawnym Solnym Mieście, w 1316 roku biskupi wraz z wiernymi wybudowali kościoł. Poprzez stulecia to święte miejsce przechodziło szereg gruntownych przebodow. W 1957 roku, gdy została zniszczona w 80% została przekazana Kosciołowi katolickiemu i poddana odbodowie i renowacii. W 1986 roku zostaje podniesiona do godności bazyliki. Bazylika kolobrzeska posiada szereg cennych zabytkow: chrzcielnica odlana z brązu z roku 1355 przedstawiająca sceny z życia Chrystusa, korona schlieffenów z 1523, siedmioramienny brązowy świecznik z 1327roku oraz stalle rajcow z XIV wieku zdobione motywami ze scen antycznych i religijnych.

  --- Kościół św. Jana w Budzisłowie - Według pierwszych żródeł Świątynia to istnieje od 1222 roku. Przez cały czas istnienia Kościoł ten był wielokrotnie dewastowany i palony. Dopiero gdy w 1959 roku po II wojnie światowej ten najstarszy zabytek Pomorza Środkowego został odbudowany i został przemianowany na Muzeum Oręża Polskiego. Póżniejsze powstanie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej spowodowało przywrócenie świątyni parafii kołobrzeskiej.

  --- Dworzec PKP - Dworzec w Kołobrzegu, został zbudowany wraz z potrzebą połączenia z kierunkiem Szczecin-Gdańsk od 1855 roku. W dalszym czasie zaistniała rownież potrzeba połączenia z Poznaniem. Szczęśliwie dworzec ocalał wojenną zawierchę w 1945 roku. Na gmachu dworca umieszczono tablicę ku czci zołnierzy VII pułku piechoty I Armii Wojska Polskiego, którzy tu poleglii. Ciekawostką jest że Kołobrzeski dworzec nie zmienił się niemal co do lat trzydziestych.

  --- Ratusz miejski w Kołobrzegu - Miasto Kołobrzeg posiada prawa miejskie od 1255 roku, a już od1380 roku na kołobrzeskim rynku znajdowała sie siedziba Rady Miejskiej. W 1807 roku został zniszczony i rozebrany. W latach 1829-32 zbudowano nowy ratusz w stylu neogotyckim z blankami i wieżyczkami. Ratusz przypominał teraz średniowieczny zamek. Na jednym z filarów nieznany artysta wyrzeżbił głowę buntownika (zdradzieckiego intygrznta burmistrz, który przyprawiał rajcom rogi i skazanego na ścięcie głowy za ratysze), której potarcie podobno zapewni turyście powrot do Kołobrzegu.

  Latarna morska

  Port jechtowy

  Promenada

  Molo

  Muzeum Oręża Polskiego

  Pałac Brunszwickich

Apartamenty w Kołobrzegu

Strona Glówna| Apartamenty| Lokalizacja| Cennik| Rezerwacja| Kontakt

Copyright © 2008 Rocker